KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13491264
nr 1349 1264
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st. Signerad, numrerad 10/50 respektive 45/50, daterade -81. Handkolorerad etsning. Motivet: ca 11x8 cm, oramade lösa blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 28 september 2020
kl 20:38:46
28/9 19:20:46
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund